czwartek, 7 lipca 2011

cd. chrzest

no i po chrzcinach. Mały w kościele był grzeczny, nie płakał, mój dzielny chłopak fakt, że nie była to cała msza tylko sam sakrament chrztu ale i tak 30 minut szybko i po krzyku :)) Mateuszek Jan :)) powiem tak to dla mnie pierwsze chrzciny, w rodzinie też pierwsze, nie wiedziałam co się daje, albo ile pieniążków się daje, wyczytałam w necie, że są ładne pamiątki ze srebra czy złota, nasz synalek dostał tylko pieniądze - sporo, byłam w szoku, ale nie dostał żadnej pamiątki :( postanowiłam, że sama mu coś kupię, ale to w przyszłym tygodniu. Mati jest bogaty w 2 babcie i 2 dziadków, 4 prababcie, 3 pradziadków :))) to byli nasi goście + rodzice chrzestni i rodzeństwo, a i tak zebrało się 24 osoby, wszyscy się pomieścili, my z mamą postarałyśmy się myślę, że dobrze o pyszne jedzonko i tak oto chrzest św. Mateuszka do godziny 20 minął - wszyscy mówili, że dzieci po chrzcie to śpią, no ale nie nasze dziecko :)) On jest bardzo towarzyski i 'chodził' z rąk do rąk! kąpiemy go codziennie, ale w dzień chrztu mówię do męża zrobimy mu dzisiaj dzień dziecka i go nie wykapiemy, ale mały szkrab jest tak nauczony, że po kąpieli je, chwilę się pobawimy i usypianie i za chiny nie chciał nam po jedzonku zasnąć no i go wykąpaliśmy i słodko spał :) ach te dzieci, taki mały a już pokazuje swoje maniery.

7 komentarzy:

 1. No tak przyzwyczail sie do kąpania i teraz trudno, nie ma że się nie wykąpie:) Wie że przeciez brudny nie moze isc spac;p

  OdpowiedzUsuń
 2. No to zawsze tak jest że niby nikogo się nie zaprasza a zawsze nazbiera się tyle osób ;)
  A mały widać wie czego chce od małego ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mądry chłopczyk..fajnie że wypracowaliscie mu taki schemat..ja też tak chce moja mała nauczyć. Fajnie że Mateuszek był grzeczny..my mamy chrzest za tydzień i bardzo sie denerwuje bo u nas to w niedzielę w trakcie mszy sie odbywa ale myślę że będzie grzeczna:)Mądry chłopczyk..fajnie że wypracowaliscie mu taki schemat..ja też tak chce moja mała nauczyć. Fajnie że Mateuszek był grzeczny..my mamy chrzest za tydzień i bardzo sie denerwuje bo u nas to w niedzielę w trakcie mszy sie odbywa ale myślę że będzie grzeczna:)

  OdpowiedzUsuń
 4. To niesamowite, że dziecko tak się przezwyczaja do rytuałów. Czytałam o tym ale nie byłam przekonana, że w praktyce tak jest ale już teraz wiem i będę od początku przezwyczajała Zosię do stałej struktury dnia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj, czyścioszek z twojego maluszka jest:D

  OdpowiedzUsuń
 6. Mateuszek bogaty jest zwlaszcza w dziadkow i pra dziadkow

  OdpowiedzUsuń
 7. witajcie,my zamierzamy córeczke dopiero po wakacjach chrzcic,ja jakos sie boje ze bedzie niegrzeczna,moja to sie nowych miejsc boi,niewiem jak to bedzie,wy macie to za sobą,gratuluje,pozdrawiamy i zapraszamy do siebie

  OdpowiedzUsuń