czwartek, 29 stycznia 2015

Biblioteka

gdy Mateuszek był mały kupowałam mu takie książeczki w twardej okładce, nie chciał jednak aby mu czytać tylko opowiadać co jest na stronach, dobrze wiedział jak zaczynałam czytać. kupowałam mu różności, mamy kolekcję Wesołej Farmy, Przyjaciele z Lasu teraz Mój Globus - są to rzeczy które będą na później, mam nadzieje, że zaowocują. 
a teraz Mateuszowi pokazała Bibliotekę. nie trzeba kupować, a można brać do domu - wow dla Syna. jest tyle różnistych bajek, tylko oczy mu się coraz większe robią, ma szał na kolekcję Bolka i Lolka, tak co drugi dzień chodzimy oddajemy co mamy, bierzemy zawsze trzy nowe bajki. teraz Matik chce żeby mu czytać i chętnie słucha. on jest zachwycony, tyle książek w jednym miejscu, jest to biblioteka szkolna, otwarta do 19stej jednak nie ma fajnej czytelni, w której można by tam miło spędzić czas, ale sam fakt, że wie co to jest biblioteka już mnie napawa optymizmem :))
ja jestem słaba w czytaniu, niestety. musi mnie naprawdę coś mega wciągnąć jak Paulo Coelho, lubię Grocholi książki, próbowałam czytać Grey'a ale stanęłam na 2 tomie. 
ale mam nadzieję, że Mati będzie czytał książki :)) po babci.
2 komentarze:

  1. Wiktor swoje książeczki lubi oglądać, ale uwielbia jak tata czyta mu swoje książki. I tak oto czytamy Hobbita, a później Starszak zażyczył sobie Władcę Pierścieni. No cóż. nasz 5-latek pokochał Tolkiena :) Ale macie piękną kolekcję

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja z kolei uwielbiam czytac i ubolewam, ze odkad urodzilam dzieci mam na to wiecznie za malo czasu lub sil. :) Moje Potworki poki co kochaja ksiazki i same je przynosza do poczytania. Mam nadzieje, ze juz im tak zostanie, po mamusi, bo moj M. nie znosi czytac. ;)

    OdpowiedzUsuń